« AVALEHELE
NOR


FIRMAST

Laftehus OÜ on Norra eraõiguslikul kapitalil põhinev ettevõte, mis tegeleb palkmajade tootmise ja müügiga. Firma põhitegevusala on kõrgekvaliteediliste männipuidust palksuvilate ja –elamute tootmine ja müük peamiselt Norra turu tarbeks. Alates 1997.a on müüdud enam kui 500 ehitist - see on pannud aluse olulisele kogemuste ja kompetentsuse pagasile, ehitustavadele ja kvaliteedile.

Pakkumaks oma klientidele võimalikult konkurentsivõimelisi hindasid, säilitades samal ajal toodete kõrge kvaliteedi, on tootmine sisse seatud Eestis. Seda peaasjalikult seetõttu, et siinsed tootmiskulud on madalamad kui Norras. Vaatamata sellele, et Eesti jääb oma majandusnäitajate poolest veel pisut Norrale alla, võib julgesti väita, et nii tooraine kvaliteet kui Eesti käsitöömeistrite oskused on Norra omadega samal tasemel. Sisseostetav palkmaterjal on ainult ja ainult kõrgekvaliteediline. Vastavalt vajadusele ostame toorainet ka eritellimuse peale, olenevalt igast üksikust ehitisest ja kliendi soovidest. Palk lõigatakse Laftehus’i saekaatris standardmõõtudesse – 6 (150 mm) ja 8 (200 mm) tolli. Soovi korral valmistame ehitisi ka 10 (250 mm) ja 12 (300 mm) tollisest- või ümarpalgist.
Palkehitiste suurused varieeruvad paarikümnest mitmesaja ruutmeetrini.

Lõpptulemuse juures soovitud kvaliteedi saavutamise oluliseks eelduseks on kasutatavate puitmaterjalide ja palkide kuivatamine. Et tagada kliendile maksimaalselt ühtlane kuivatamise kvaliteet kogu kuivatamisprotsessi vältel, on Laftehus hankinud kaasaegseima palgikuivatamise süsteemi.
Kuivati koosneb suurest temperatuuri- ja niiskusanduritega varustatud vaakumkonteinerist, milles toimuvat kuivatamisprotsessi juhitakse kaasaegse arvutiprogrammi abil. Palgid staabeldatakse konteineri restidele, ning seejärel lastakse soojus soojaelementide abil konteinerisse. Tuumtemperatuur soojendatakse järk-järgult 63 ?C-ni. Seejärel käivitatakse vaakumpumbad, mis imevad palkidest ühtlaselt ja kergelt niiskuse välja, ilma suuri pragusid tekitamata, kuni soovitud 20%-line niiskusprotsent on saavutatud.
Enne palkide sisehalli transportimist kontrollitakse kõikide palkide niiskustaset, et need siis enne majaehituse algust hööveldada, lihvida ja ladustada.

Vaatamata sellele, et palkmajad valmistatakse Eestis, arvestame ehitsprotsessi käigus igakülgselt Norras välja kujunenud ehitustavasid ja –norme. Kõik tapid tehakse norra tapile iseloomuliku sisselõikega, mis tagab äärmise tuule- ja veekindluse, ning iga üksik tapp ja vara sobitatakse paika suure täpsusega.
Pärast maja valmimist palgid nummerdatakse ja pakitakse. 8-nurksete ja teravatipuliste salapunnide tarvis puuritakse palkidesse augud. Samuti freesitakse sooned T-tendripuude jaoks kõigisse ukse- ja aknaavadesse. Ja siis ongi kõik valmis. Jääb vaid maja kliendile üle anda.

Laftehus OÜ administratsiooni- ja müügikontor asub Tartus, tootmiskompleks aga Valga maakonnas, Õrus.
Laftehus’i igakuine tootmisvõimsus ulatub umbes 1200 seinaruutmeetrini. Kogu joonistematerjal valmib Archi CAD programmis, ning see saadetakse kliendile e-posti teel PDF-formaadis.
Meie tootmispiirkonda mahuvad saekaater, 1560 m2 suurune 4 telfriga tootmishall, kaks (500 ja 600 m2 suurused) kaarhalli, kus toimub materjalide mõõtulõikamine ja töötlemine. Kaks vaakumkuivatit. 150 m2 suurune töökoda ning 50 m2 suurune olmehoone vabriku kontori ja muude vajaminevate ruumidega. Kogu katusealune ala ulatub 4800 m2-ni.

Laftehus müüb peamiselt palkkarkasse, kuid meie käest on võimalik tellida ka nö võtmed kätte projekti koos kõigi vajaminevate materjalidega. Loomulikult saab meie käest kaasa kõik vajalikud joonised: plaanid, fassaadid, lõiked, vundamendi- ja montaažijoonised.
Infovahetus meie ja kliendi vahel alates tellimuse esitamisest kuni maja üleandmiseni toimub tavaliselt telefoni, faksi ja e-posti teel. Soovi korral edastame regulaarselt fotomaterjali ehitusprotsessi käigust, nii et kliendil on ülevaade maja valmimisest erinevatel ajahetkedel.

Meil on palju erinevaid standardprojekte nii elu- kui suvemajadest, kuid kui nende seas ei peaks sobilikku leiduma, on igaühel loomulikult võimalus tellida maja omaenese jooniste või soovide kohaselt.

Kui soovite endale stiilset, loodussõbralikku, nägusat, mõistliku hinnaga, kuid kvaliteetset, ja tervislikku elamut, siis –
Tere tulemast Laftehus’i kliendiks!


Tel 73 08 495
Faks 73 08 497
GSM 511 92 93 (räägi inglise või mõnes Skandinaavia keeles)
e-post: laftehus@laftehus.ee
Tehase 16, 50107 Tartu, Eesti

 
 
© Laftehus